Reklam
V.Penceremden Japonya Yarışması Başvurular Başlıyor PDF Yazdır e-Posta

Pazartesi, 18 Aralık 2017 18:27

“V. Penceremden Japonya- JİKAD Japonya Tanıtım ve Japonca Konuşma Yarışması” na  2  Ocak- 31 Ocak 2018 tarihler arasında başvurularınızı bekliyoruz.
Bu eğlenceli yarışmanın amacı   kalplerinde Japonya ve Japon kültürüne karşı ilgi duyan kişileri bir araya getirmektir. Tanıtım bölümünde  Japonya'ya olan ilgisini anlatmak isteyen herkese bir pencere açarken, konuşma bölümünde kalplerinde hissettikleri sevgi ile Japonca öğrenmek isteyen öğrencileri, Japonca konuşmaya ve  Japonca’da ilerlemesine  teşvik olmaktır.
http://penceremdenjaponya2018.jikad.org.tr

Japonca Konuşma Yarışmaları  İstanbul ve Ankara’da yapılagelmektedir.  Ancak bu yarışmalarda  Japonca bölümü mezunları ya da öğrencileri ile yarışmak amatör öğrenciler için zor olmaktadır.  Bu nedenle bizim yarışmamız için  farklı bir format hazırlanmıştır ve Japon dili ve edebiyatı mezun ve öğrencilerine kapalıdır.

Yarışmamız üniversite öğrencileri dışında Japon kültürüne olan ilgisi nedeniyle kendi çabası ve dil kursları  ile Japonca öğrenmek isteyen her yaştan ve meslek grubundan öğrenciler içindir.
 
Kategoriler: Yarışmamız  iki kategoriden oluşuyor.  Katılımcılar A ve B Kategorilerine ayrı ayrı başvurulabilmektedir. 
 
Tema: Yarışmamıza,  katılımcılar  sunacakları temayı kendileri seçebilirler. Temanın Japonya hakkında olması gerekmektedir.

Katılım Şartları:

A Kategorisine herkes katılabilir.
B Kategorisine ise  aşağıda belirtilen özellikleri taşıyan her yaş ve koşuldaki kişiler bireysel olarak ya da 2 kişi birlikte başvurabilir.

  • Japonya’da 6 aydan uzun süre Japonca eğitim almamış olmak,
  • Japonya’da kesintisiz olarak bir yıldan uzun süre yaşamamış olmak,
  • Japon Dili Edebiyatı ve Japonca Öğretmenliği Bölümünde öğrenci ya da mezunu olmamak,
  • Japon vatandaşı bir ebeveyne sahip olmamak,
  • 2016 yılında ve öncesinde Japonca Yeterlik Sınavından N1 belgesi almamış olmak,
  • Türkiye’de bundan önce düzenlenmiş Japonca Konuşma Yarışmalarında Japonya uçak bileti kazanmamış olmak.

 A Kategorisi Japonya Tanıtım Bölümü olacaktır. Katılımcılar  Derneğimizce hazırlanmış olduğu şablon blog sayfasına belirledikleri  tema ile ilgili oluşturdukları içerikleri Türkçe olarak yerleştirecekler.

B Kategorisi Japonca Konuşma bölümüdür.  9 konuşmacı katılabilecektir.  9 kişiden fazla katılım olması halinde ön eleme yapılacaktır.

Yarışmamız tamamen amatör ruhla gerçekleşeceği için yarışmacılarımız blog sayfası  ve konuşma hazırlamak için dilediği  kişiden amatör olarak  yardım alabilir.

Teslim Tarihi: Başvuru yaptıktan sonra blog çalışmaları ve konuşma metinleri  12 Şubat 2018 tarihine kadar  Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir  adresine  e-mail ile ulaştırılacaktır.

Geçmiş yarışmaların web sayfaları, Başvuru Formu ve diğer ayrıntılar için lütfen sayfamızı inceleyiniz.

Son Güncelleme: Pazartesi, 18 Aralık 2017 18:30
 
Arama

Üye GirişiEtkinlik Takvimi (Events)

Last month January 2018 Next month
S M T W T F S
week 1 1 2 3 4 5 6
week 2 7 8 9 10 11 12 13
week 3 14 15 16 17 18 19 20
week 4 21 22 23 24 25 26 27
week 5 28 29 30 31

Galeri

Anketler